Opis

Conbee III - ZigBee gateway - bramka USB

Urządzenie (Conbee III) korzysta z nowego, 32-bitowego kontrolera z rdzeniem ARM Cortex-M33 (SiLabs EFR32MG21) zamiast 8-bitowego mikrokontrolera AVR, jaki zawarty był w pierwszej wersji.

Wymiary modułu: 60 mm x 18 mm x 9 mm.

  • Obudowa zapewnia ochronę przed wilgocią i pyłem na poziomie IP20.
  • Bramka pracować możne w temperaturze od -20°C do 55°C.
  • Interfejs ZigBee pracujący przy 2,4 Ghz,
  • Kompatybilność z: Philips Hue, IKEA Trådfri, OSRAM Lightify, XIAOMI Aqara oraz wieloma innymi urządzeniami wykorzystującymi interfejs ZigBee do automatyki domowej.
  • Kompatybilność z ZigBee Home Automation, ZigBee Light Link oraz ZigBee 3.0
  • Pamięć Flash: 1024KB (w Conbee II było to 256KB)
  • Możliwość podłączenia do 200 urządzeń bezpośrednio do bramki Conbee III i do 500-600 urządzeń przy odpowiedniej konfiguracji routerów (Conbee II obsługiwał do 24 urządzeń podłączonych bezpośrednio i do 100 urządzeń przy odpowiedniej konfiguracji routerów)
Modemix MOD031 - ZigBee bramka USB - zdjecie marketingowe
Modemix MOD031 - zdjęcie rzut z góry

Łatwość obsługi

Bramka USB nie wymaga rejestracji czy podłączania do usług w chmurze. Nie jest wymagany nawet dostęp do Internetu. Wystarczy podłączyć bramkę do komputera, laptopa, Raspberry Pi etc. z odpowiednim systemem - Windowsem, Linuxem, Ubuntu czy Raspbianem. Pod systemami typu Linux wymagany będzie Docker.

Aby przeanalizować komunikację między urządzeniami ZigBee, można nawiązać połączenie między programem sterującym ConBee II i programem takim jak Wireshark, korzystając z bezpłatnego oprogramowania ZSHARK.

Automatyka domowa niezależna od WiFi

Bramka jest kompatybilna z szeroką gamą świateł, przełączników i czujników Philips Hue, IKEA TRÅDFRI, Xiaomi Aqara, OSRAM SMART+, Busch-Jaeger, GIRA, JUNG, Paulmann i Paul Neuhaus.

ConBee II zamienia minikomputery, takie jak Raspberry Pi i Intel NUC, a także komputery PC i laptopy, w uniwersalne bramy Zigbee.

Dzięki wzmacniaczowi mocy ConBee III ma wyjątkowy zasięgSygnał przechodzi przez 2-3 pomieszczenia lub piętra, w zależności od rodzaju konstrukcji.

Modemix MOD031 - ZigBee Conbee II bramka USB
Urządzenia znajdujące się w mieszkaniu są połączone przez sieć Zigbee Mesh. W tej sieci wszystkie urządzenia Zigbee zasilane z sieci, takie jak światła i gniazda, działają jako wzmacniacze sygnału i mogą kierować sygnał.Marketing - modemix bramka zigbee USB conbee

Podstawowa instrukcja konfiguracji: KLIKNIJ TUTAJ