Opis

Inteligentny zamek do drzwi Linus Smart Lock pozwoli ulepszyć Twój dom i ułatwi codzinne funkcjonowanie jednocześnie gwarantując pełne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Urządzenie instalowane jest po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych - bez konieczności ujawniania osobom postronnym zaawansowanych technologicznie funkcji smart home.

 

Informacje techniczne

 • Kompatybilność: Zastosowanie do szerokiej gamy drzwi.
 • Aplikacja: Yale Access dla smartfonów z iOS i Android [freeware/darmowa]
 • Częstotliwość komunikacji: Bluetooth 2.4GHz (wersja 4.2)
 • Technologia parowania urządzeń: Bluetooth lub przez Bluetooth i Wi-Fi, jeśli zamek sparowany jest z urządzeniem Yale Connect Wi-Fi Bridge.
 • Weryfikacja: Konto aplikacji Yale Access chronione jest za pomocą uwierzytelniania dwuetapowego. Użytkownicy muszą zweryfikować swoją tożsamość za pomocą hasła, a także adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Szyfrowanie danych: Szyfrowanie Bluetooth Low Energy (BLE), a także 128-bitowe szyfrowanie AES i TLS - bezpieczeństwo danych na poziomie bankowości internetowej.
 • Wymiary produktu: 58 mm szerokości, 58 mm głębokości i 150 mm długości.
 • Waga produktu: 623g brutto (z bateriami)
 • Typ baterii: 4xAA - Baterie w zestawie. Zaleca się używanie baterii alkaicznych. 
   

 

Cechy

 

 • Funkcja Auto-Lock - automatycznie rygluje zamek, natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie, skonfigurowanym w aplikacji Yale Access. Gdy tylko wrócisz do domu i zbliżysz się do drzwi, funkcja automatycznego odryglowania Auto-Unlock, dzięki geolokalizacji odrygluje zamek. Wejdziesz do domu po prostu naciskając klamkę, bez konieczności szukania kluczy.
 • Ochrona i bezpieczeństwo - Konto Yale Access jest chronione przez dwuetapowe uwierzytelniane - oznacza to, że użytkownicy muszą zweryfikować swoją tożsamość za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu. Linus Smart Lock wykorzystuje szyfrowanie Bluetooth Low Energy (BLE), a także 128-bitowe szyfrowanie AES i TLS, czyli bezpieczeństwo danych na poziomie bankowości internetowej. Jeśli zgubisz telefon, możesz w dowolnej chwili zdezaktywować aplikację Yale Access i wszystkie klucze wirtualne.
 • Udziel dostępu z dowolnego miejsca - Zdalny dostęp oznacza, że ​​możesz wpuścić rodzinę, przyjaciół i zaufanych gości, takich jak serwis sprzątający lub kuriera - z dowolnego miejsca - gdy Linus® jest sparowany z urządzeniem Yale Connect Wi-Fi Bridge. Jeśli ktoś zapomni zaryglować drzwi wychodząc, możesz to zrobić za niego - jednym dotknięcia palca.
 • Bardzo prosta instalacja - Linus Smart Lock można łatwo zainstalować na istniejącej wkładce po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych, dzięki czemu można zachować i używać dotychczasowych kluczy. Twoje drzwi wejściowe będą wyglądać z zewnątrz tak samo jak przedtem - bez ujawniania jakichkolwiek inteligentnych funkcji. Możesz sprawdzić kompatybilność swojej wkładki poniżej. W zależności od rodzaju twojej wkładki instalacje obejmuje 8 lub 18 kroków!
 • Natychmiastowe powiadomienia - Jeśli coś zmieni się wraz ze stanem twoich drzwi, dowiesz się o tym jako pierwszy. Jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład drzwi zostaną uchylone, dowiesz się o tym pierwszy. 
 • Asystenci głosowi - Yale współpracuje z wiodącymi systemami inteligentnego domu, asystentami głosowymi takimi jak: Aplle HomeKit, Google Assistant, Amazon Alexa i platformami hostingowymi w celu łatwej kontroli zamków i zarządzania dostępem*.
  * Wymagany Yale Connect Wi-Fi Bridge dla zdalnej funkcjonalności i integracji, takich jak np. asystent głosowy 
 • Poziom naładowania baterii -  Powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii, dzięki czemu będziesz wiedzieć kiedy je wymienić. Żywotność baterii zależy od liczby obrotów zamka, płynności otwierania drzwi oraz dziennej liczby otwierań. Przy normalnym użytkowaniu baterie wystarczą na 6 do 9 miesięcy.
 • Zdalne zarządzanie dostępem - Zamień Apple Watch lub smartfon w klucz. Aplikacja Yale Access na urządzenia z Android lub iOS umożliwia zdalne zarządzanie dostępem do domu. Możesz udzielać dostępu zaufanym osobom, wyświetlać aktywnośc i personalizować powiadomienia. * Wymagane jest urządzenie Yale Connect Wi-Fi Bridge [urządzenie umożliwia korzystanie z funkcji asystenta głosowego i zdalne sterowanie zamkiem z telefonu].

Modemix MOD033 - Linus zamek elektronczny
 

 

Kompatybilność wkładek drzwiowych

 

Linus Smart Lock jest dyskretny - przeznaczony jest do montażu po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych. 

✔  Twoja wkładka jest kompatybilna, jeśli:

 • Możesz użyć klucza od wewnątrz i od zewnątrz w tym samym czasie.
 • Grubość twojego klucza jest mniejsza lub równa 6 mm [zalecamy zmierzenie grubości klucza suwmiarką].
 • Klucz wystaje 40 mm lub mniej z wkładki [zalecamy dokonania pomiaru za pomocą suwmiarki].

❌ Twoja wkładka nie jest kompatybilna, jeśli:

 • Twoja wkładka nie działa z zewnątrz, gdy klucz jest włożony po wewnętrznej stronie drzwi. 
 • Drzwi mają wkładkę z gałką. 
 • Grubość twojego klucza jest większa niż 6 mm [zalecamy zmierzenie grubości klucza suwmiarką].
 • Klucz wystaje ponad 40 mm z wkładki [zalecamy dokonania pomiaru za pomocą suwmiarki].

Podsumowując, twoja wkładka drzwiowa jest kompatybilna z zamkiem Linus Smart Lock jeśli wszystkie poniższe warunki są spełnione: 

 1. Możesz użyć klucza od wewnątrz i od zewnątrz w tym samym czasie.
 2. Nie masz gałki od środka.
 3. Grubość Twojego klucza jest mniejsza lub równa 6 mm.
 4. Klucz wystaje 40 mm lub mniej z wkładki.

 

 

 

Jak zainstalować zamek Linus Smart Lock na regulowanej wkładce?
Instruktaż montażu i instalacji

Krok 01
Zmierz jak daleko Twoja obecna wkładka wystaje poza rozetę lub szyld po wewnętrznej stronie drzwi. Jeśli mniej niż 3 mm, pamiętaj o tym w dalszej części instalacji. 

Krok 02
Wyjmij istniejącą wkładkę. Aby zdemontować wkładkę odkręć śrubę mocującą wkładkę w zamku. Włóż klucz do wkładki i przekręć o około 15 stopni tak, aby móc wyciągnąć wkładkę z drzwi. 

Krok 03
Zmierz rozmiar swojej istniejącej wkładki mierząc długość każdej połowy do środka zbieraka. Zanotuj zarówno wewnętrzny i zewnętrzny pomiar, aby móc prawidłowo dobrać rozmiar regulowanej wkładki. Jeśli podczas kroku 1, twoja wkładka wystaje mniej niż 3 mm po wewnętrznej stronie drzwi, teraz trzeba dodać dodatkowe 3 mm do wewnętrznego pomiaru. Zagwarantuje to, że Linus Smart Lock będzie można łatwo zamontować. Jeśli wymiary wkładki po zewnętrznej stronie to 30 mm, nie musisz nic robić aby dopasować wkładkę - możesz zamontować ją w obecnej postaci - przejdź wtedy do kroku nr 11 .

Krok 04
Złóż regulowaną wkładkę Linus tab, aby miała tę samą długość co twoja istniejąca wkładka. Użyj odpowiednich zewnętrznych i wewnętrznych elementów dystansowych, aby osiągnąć tę samą długość. 

Modemix MOD033 - Linus zamek elektroniczny

 

Krok 05
Wybierz zewnętrzne elementy dystansowe i zewnętrzną płytę czołową, której potrzebujesz. Jeśli zewnętrzna długość twojej istniejącej wkładki znajduje się pomiędzy 35 mm i 45 mm, prosimy użyć krótszej płyty czołowej. Jeśli jest między 50 mm a 60 mm, należy użyć dłuższej płyty czołowej.

Krok 06
Używając małego klucza imbusowego, poluzuj śruby od spodu wkładki, aż obie zaślepki będzie można usunąć.

Krok 07
Zamontuj zewnętrzne elementy dystansowe z zewnętrzną płytą czołową na regulowanej wkładce upewniając się, że najmniejszy zewnętrzny element znajduje się najbliżej wkładki. Umocuj elementy na miejscu za pomocą śrub w dolnej części wkładki.

Krok 08
Po złożeniu zewnętrznych podkładek dystansowych i płyty czołowej, włóż klucz do wkładki i upewnij się, że możesz nim dowolnie obrócić. 

Krok 09
Jeśli wewnętrzny pomiar istniejącej wkładki ma więcej niż 30 mm (w tym 3 mm wymienione w kroku 3), dodaj wewnętrzne elementy dystansowe tak, aby dobudować różnicę między 30 mm i wymaganą wewnętrzną długością wkładki.
Na przykład, jeśli twoja obecna wkładka ma długość wewnętrzną 40 mm, użyj wewnętrznej podkładki dystansowej 10 mm. Jeśli długość twojej wkładki była pomiędzy tymi dwoma rozmiarami podkładek, użyj dłuższego rozmiaru.

Krok 10
Następnie zamontuj wewnętzną stronę twojej regulowanej wkładki za pomocą odpowiednich elementów dystansowych (rozmiary są nadrukowane z boku). Zamocuj je na miejscu (centralny otwór) używając krótszej lub dłuższej śruby za pomocą większego klucza imbusowego. 
Najmniejszy element dystansowy powienien znajdować się najbliżej wkładki. 

Krok 11
Po całkowitemu złożeniu regulowanej wkładki, umieść "płetwę" w regulowanej wkładce po wewnętrznej stronie. Jeżeli twój pomiar wewnętrzny był równy lub mniejszy niż 45 mm, użyj krótszej "płetwy", jeśli więcej niż 45 mm, użyj większej. Następnie upewnij się, że możesz swobodnie przekręcać wkładkę za pomocą "płetwy". 

Krok 12
Przekręć "płetwę" po wewnętrznej stronie twoich drzwi tak, aby zbierak był wyrównany z korpusem władki i możliwe było włożenie wkładki w drzwi. Aby to zrobić poruszaj "płętwą" tak, aby wkładka wpasowała się na swoje miejsce. Koniecznie może być również poluzowanie rozety lub szyldu, które znajdują się na twoich drzwiach - jeśli zbyt ciasno przylegają do wkładki, utrudniając jej zamontowanie. 
Umocuj regulowaną wkładkę w drzwiach za pomocą śruby mocującej i ponownie dokręć elementy drzwi (rozeta/szyld). 

Krok 13
Wyjmij Linus z pudełka i otwórz skrzydełka, aby zdemontować płytę montażową. 

Krok 14
Przyłóż płytę montażową do wewnętrznej strony regulowanej wkładki upewniając się, że wkładka wystaje o 3 mm z drzwi, aby ją dobrze zamontować. Może być konieczne poluzowanie wkrętów dociskowych (śruby na płycie montażowej okalające wkładkę) w celu prawidłowego dopasowania płyty do wkładki. Można to zrobić za pomocą klucza imbusowego dołączonego do zestawu. Zamocuj płytę na wkładce za pomocą dwóch małych śrub. 

Krok 15
Dodaj "płetwę" do wewnętrznej strony regulowanej wkładki, upewniając się, że można swobodnie obrócić wkładkę. Jeśli rozmiar wewnętrzny wynosi 45 mm lub mniej, użyj krótkiej "płetwy". Nastomiast, jeśli więcej niż 45 mm, użyj dlugiej "płetwy".

Krok 16
Zamontuj Linus na płycie montażowej, zahaczając górną częścią zamka o płytę w pierwszej kolejności. 

Krok 17
Zamknij skrzydełka w Linus, aby bezpiecznie zamocować płytę montażową. Następnie zdejmij folię spodnią z magnesu DoorSense.

Krok 18
Przyklej magnes DoorSense na ramie drzwi, na poziomie wysokości loga Yale w zamku  Linus Smart Lock. 

Modemix MOD033 - Linus zamek elektroniczny