Opis

Conbee II - ZigBee gateway - bramka USB

Urządzenie (Conbee II) korzysta z nowego, 32-bitowego kontrolera z rdzeniem ARM Cortex-M0 (Microchip ATSAMR21E18A) zamiast 8-bitowego mikrokontrolera AVR, jaki zawarty był w poprzedniej wersji.

Wymiary modułu: 61 mm x 18 mm x 9 mm.

  • Obudowa zapewnia ochronę przed wilgocią i pyłem na poziomie IP20.
  • Bramka pracować możne w temperaturze od -20°C do 55°C.
  • Interfejs ZigBee pracujący przy 2,4 Ghz,
  • Kompatybilność z: Philips Hue, IKEA Trådfri, OSRAM Lightify, XIAOMI Aqara oraz wieloma innymi urządzeniami wykorzystującymi interfejs ZigBee do automatyki domowej.
  • Kompatybilność z ZigBee Home Automation, ZigBee Light Link oraz ZigBee 3.0
Modemix MOD031 - ZigBee bramka USB - zdjecie marketingowe
Modemix MOD031 - zdjęcie rzut z góry

Łatwość obsługi

Bramka USB nie wymaga rejestracji czy podłączania do usług w chmurze. Nie jest wymagany nawet dostęp do Internetu. Wystarczy podłączyć bramkę do komputera, laptopa, Raspberry Pi etc. z odpowiednim systemem - Windowsem lub Linuksem. Pod tym drugim potrzebny będzie nam Docker.

Aby przeanalizować komunikację między urządzeniami ZigBee, można nawiązać połączenie między programem sterującym ConBee II i programem takim jak Wireshark, korzystając z bezpłatnego oprogramowania ZSHARK.

Automatyka domowa niezależna od WiFi

Bramka jest kompatybilna z szeroką gamą świateł, przełączników i czujników Philips Hue, IKEA TRÅDFRI, Xiaomi Aqara, OSRAM SMART+, Busch-Jaeger, GIRA, JUNG, Paulmann i Paul Neuhaus.

ConBee II zamienia minikomputery, takie jak Raspberry Pi i Intel NUC, a także komputery PC i laptopy, w uniwersalne bramy Zigbee.

Dzięki wzmacniaczowi mocy ConBee II ma wyjątkowy zasięgSygnał przechodzi przez 2-3 pomieszczenia lub piętra, w zależności od rodzaju konstrukcji.

Modemix MOD031 - ZigBee Conbee II bramka USB
Urządzenia znajdujące się w mieszkaniu są połączone przez sieć Zigbee Mesh. W tej sieci wszystkie urządzenia Zigbee zasilane z sieci, takie jak światła i gniazda, działają jako wzmacniacze sygnału i mogą kierować sygnał.Marketing - modemix bramka zigbee USB conbee